Брендон Раш ја пропушта целата сезона, Неш неколку денови

Голден Стејт Вариос објавија дека нивниот кошаркар Брендон Раш има повреда на левото колено и ќе мора да ја пропушти целата сезона, додека пак тимот на Лејкерси можат да здивнат откако рехабилитацијата на Неш е во добра фаза.

Рехабилитацијата за Раш би траела околу девет месеци како во случајот со Дерик Роуз, МВП на минатата сезона, кој сеуште се опоравува од својата повреда во минатата пред-сезонското доигрување.

Од друга страна, рехабилитацијата на Стив Неш е во сосема позитивна фаза и се очекува за неколку денови да се појави на паркетот.

Пронајдете не на следниве мрежи: