Спарси веќе забележаа 3-0, Ален го спаси Мајами, Пирс најдобар во победата на Бостон

Десет натпревари се одиграа во НБА лигата на синоќешните натпревари. Вреди да се обележи тоа што тимот на Сан Антонио забележа нов успех, за одбележување е секако и тешката победа која ја издвои Мајами, и премиерниот успех на Бостон благодарение на Пирс.

Резултати и статистика од синоќешните натпревари…

Washington – Boston 86-89 (Seraphin 19p, 7s / Pierce 27p, 7s, 3a, Rondo 12p, 5s, 12a)

Indiana – Sacramento 106-98, dva produžetka (West 18p, 18s, George 16p, 17s, 3a / Thornton 26p, 6s, 4a)

Miami – Denver 119-116 (Bosh 40p, 7s, James 20p, 9s, 11a / Faried 22p, 12s)

Brooklyn – Toronto 107-100 (Lopez 27p, 5s, Williams 19p, 9a / Lowry 28p, 8s, 8a)

Houston – Portland 85-95, produžetak (Harden 24p, 6s, 5s / Aldridge 27p, 11s, 6a, Lillard 20p, 6s, 9a)

Chicago – New Orleans 82-89 (Deng 19p, 8s, 4a, Robinson 15p, 5s / Lopez 16p, 7s)

San Antonio – Utah 110- 100 (Parker 24p, 10a, Duncan 19p, 11s / M. Williams 29p, 9a)

Milwaukee – Cleveland 105-102 (Dunleavy 29p, 12s, 6a, Ellis 23p / Varejao 20p, 17s)

Dallas – Charlotte 126-99 (O.J. Mayo 30p, 6s, 3a, Collison 18p, 10a / Sessions 22p, 4s, 5a)

LA Clippers – Golden State 110-114 (Paul 27p, 10a / Landry 23p, 10s, Curry 23p, 4s, 4a)

Пронајдете не на следниве мрежи: