Сораја и Нивес Целзиус се борат за примат?!

Loading...

Ете и тоа се случува. Странските портали пренесоа дека двете старлети се спречкале која го има приматот на интернет, која е попопуларна и која го има приматот, односно копирајтот за најпоза на интернет. 

Сораја, со која имаме ексклузивен контант смета дека сега сите ја копираат, додека пак Нивес смета дека таа одамна тоа го правела па сега сите истото го користат.

Како и да е и двете се популарни и имаат огромна публика на просторите на поранешна Југославија. Сепак се чини дека моментно Сораја има многу посериозен, испланиран настап насекаде, особено на социјалните мрежи, од Нивес. 

Таа моментно е во врска со син на бизнисмен од Хрватска, Загреб. Тој не бил баш расположен за таа да покажува премногу на интернет, и дека бил и помалку љубоморен (го разбираме). Но, Сораја знаела да го смири со својот оригинален настап. Веруваме дека е така. 

Ние денеска контактиравме со Сораја која ни потврди дека кон крајот на месевов има шанса да настапи во Скопје. Се разбира нејзините фанови на време ќе ги известиме.

Извор: 24sata.hr

 

Поврзани вести:

Ексклузивно интервју: Сораја Вучелиќ – македонските момци се многу фини и пристојни

Сораја го ЛАЈКНА puls24.mk

Нивес Целзиус за Плејбој

ФОТО: Жешката Нивес Дрпиќ

loading...