Видео: Лејкерси со првата победа, Атланта и без Смит славеше во Оклахома

Лос Анџелес Лејкерси после толку слаби одиграни натпревари успеаа да дојдат до победа, а „бесот“ го исфрлија над Детроит Пистонс. Додека во ЛА слават, Дурант и друштвото разочараа уште еднаш со пораз и тоа од очајно ослабената Атланта.

Торонто-Минесота 105-86

Оклахома-Атланта 95-104

Пронајдете не на следниве мрежи: