„АЕРОДРОМСКА СЕНЗАЦИЈА“ ВО ЉУБЉАНА!!!

МЗТ Скопје славеше на гостувањето кај силната Унион Олимпија сред Љубљана со резултат 60-64 во рамките од седмото коло во АБА лигата.

Во таборот на Унион Олимпија најефикасен беше Пејџ со постигнати 17 коша, додека пак кај нашиот претставник најефикасен на паркетот беше Гечевски со постигнати 15 коша на овој меч.

Резултати по четвртини…

1.       14-19

2.       12-18

3.       17-13

4.       17-14

Наредниот натпревар во АБА лигата, нашиот претставник МЗТ Скопје го игра во рамките од осмото коло на 11.11.2012 во 20,30 часот против тимот на Цедевита.

Пронајдете не на следниве мрежи: