181 јавна личност во кампањата за Обама

Loading...

Кампањата за избор на претседател на САД трае веќе неколку недели. Борбата се води меѓу Барак Обама, демократ и досегашен претседател на САД кој се бори за втор мандат и Мит Ромни, републиканец. 

 

Барак Обама очигледно е цврсто решен да го продолжи својот престој во Белата куќа, па воопшто не штеди пари и енергија на својата кампања. Само изведувачи од А листата се промотери на неговата кампања, со цел да покажат дека тие повторно ќе го дадат својот глас за првиот црн претседател на САД. 

 

Вкупно 181 јавна личност е дел од кампањата на Обама. Меѓу нив има, пејачи, актери, музичари, спортисти, писатели, градоначалници…

 

Погледнете кој се се најде на оваа листа:

Бен Афлек, Антонио Бандерас, Мајкл Даглас, Алек Болдвин, Џим Кери, Вупи Голдбер, Селма Хајек, Том Хенкс, Скарлет Јохансон, Деми Мур, Шон Пен, Анџелина Џоли, Мила Кунис, Ештон Качер, Џулијан Мур, Сара Џесика Паркер, Џорџ Клуни, Сузан Сарандон, Мартин Шин, Мерил Стрип, Бен Стилер, Шерон Стоун, Никол Ричи, Опра Винфри, Марта Стујарт, Џеј Зи, Бијонсе, Џон Бон Џови, Мери Џ Блајџ, Елтон Џон, Алиша Кис, Марк Антони, Пол Макартни, Рики Мартин, Лејди Гага, Кети Пери, Пинк, Брус Спрингстин, Џастин Тимбрлејк, Ашер, Стиви Вондер…

Ова е само мал дел од филмската и музичката елита, а подржувачи, Обама има и меѓу спортистите, како ЛеБрон Џејмс, Мајкл Џордан, Меџик Џонскон, Шекил О'Нил… 

 

Сите овие ѕвезди веќе знаат за кого ќе го дадат својот глас. 

 

Поврзани статии:

Обама му дава совети на Џеј Зи како да биде подобар татко

Путин го прослави 60-от роденден, Обама 20 години брак

Прославата на годишнината од бракот на Мишел и Барак Обама

loading...
Loading...