Видео: Спарси прв пат во својата историја со 4-0 скор

Во својата 40-годишна историја Сан Антонио четири пати беше шампион во НБА лигата, дури 32 пати играше во доигрувањето, и 18 пати ја освојуваше дивизиската титула.

Но, и покрај сето тоа, тие никогаш не успеаа да дојдат до скор од 4-0, односно да стартуваат со четири победи во низа на стартот од сезоната.

Тие стигнаа до четвртата победа по ред на натпреварот со Индиана, која ја совладаа со резултат 101-79. Де Хуан Блер имаше 14 поени, 11 скокови и 3 додавања, додека пак Гери Нил имаше 17 поени, шут со скор 8 од 10. 

Пронајдете не на следниве мрежи: