Видео: Голем пресврт во Бруклин, Кавс ги изненадија Клиперси

Во осум од синоќешните натпревари во НБА лигата немаше премногу неизвесност во завршницата. До тесна победа стигна Сакраменто против Вариорс, а треба да се истакне големиот пресврт на Минесота во Бруклин, победата на Кавс кај Клиперси и одличниот скор во сезоната за Спарс и Никси.

 

Филаделфија-Њу Јорк

Мајами-Феникс

Сакраменто-Голден Стејт

Brooklyn Nets

96 : 107

Minnesota Timberwolves

Miami Heat

124 : 99

Phoenix Suns

Memphis Grizzlies

103 : 94

Utah Jazz

Dallas Mavericks

114 : 91

Portland Trail Blazers

San Antonio Spurs

101 : 79

Indiana Pacers

Sacramento Kings

94 : 92

Golden State Warriors

Los Angeles Clippers

101 : 108

Cleveland Cavaliers

Philadelphia 76ers

88 : 110

New York Knicks

 

Пронајдете не на следниве мрежи: