Неофицијално: Банки би можел да биде нов селектор на Македонија

Како што пренесува „НоваМакедонија“, тренерот на седумкратниот италијански кошаркарски шампион Монтепаски, Лука Банки е еден од потенцијалните кандидати да биде селектор на македонската кошаркарска репрезентација.

„За сега нема простор за негов потпис, но јас ќе бидам првиот што ќе се ангажира за негово доаѓање на селекторската позиција, секако доколку се создадат сите потребни услови“ изјави Врбица Стефанов во интервју за „НоваМакедонија“.

Извор/Фото: „НоваМакедонија“

Пронајдете не на следниве мрежи: