Видео: Чикаго во последната четвртина му го нанесе првиот пораз на Орландо

Чикаго Булс доминираше во последната четвртина на мечот со Орландо, Луол Денг и Нејт Робинсон беа клучни играчи на Чикаго Булс во победата над Орландо Меџикс со резултат 99-93.

Резултати од синоќешните средби…

Денг на овој меч постигна 23 поени, а во клучната, односно последната четвртина постигна осум коша, Робинсон постигна 11 коша на овој меч и заедно со Денг беа едни од најзабележителните на овој меч.

Резултати…

Чикаго-Орландо 99-93

Оклахома-Торонто 108-88

Денвер-Детроит 109-97

Пронајдете не на следниве мрежи: