Кожув поразен во БИБЛ лигата

Нашиот претставник во БИБЛ лигата, тимот на Кожув беше поразен на гостувањето кај црногорскиот претставник Тиват со резултат 75-68.

Кај нашиот претставник Владимир Филиповиќ со 12 поени беше најефикасен, Дарко Радуловиќ забележа 11 поени, додека пак Александар Штерјов реализираше 10 поени на овој меч.

Пронајдете не на следниве мрежи: