Видео: Навивачите „ГРМАТ“, челниците на клубот заедно со нив!!!

Неверојатно добар навивачки спектакл приредија навивачите на кошаркарскиот тим на Галатасарај каде во неверојатна атмосфера во текот на целиот меч домаќините успеаа да забележат победа против силната ЦСКА Москва.

Атмосфера која ретко се гледа, уште поинтересен е фактот што дури и челниците на клубот доста енергично навиваа и пееја заедно со навивачката група, тимот на Галата им возврати со победа.

Натпреварот е од ланската сезона во Евро-лигата.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

 

Пронајдете не на следниве мрежи: