БИБЛ лига: Куманово го „преслуша“ Ѓуро Ѓаковиќ

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, односно Балканската лига, го доби дуелот на домашен терен против екипата на Ѓуро Ѓаковиќ на убедлив начин со 16 коша разлика.

Со оваа победа, нашиот претставник во БИБЛ лигата има моментално скор од 2-1 во однос на победите, и со тоа освои 5 бода во досегашните средби, се наоѓа на второто место во група „А“.

Нашиот втор претставник во ова натпреварување, екипата на Кожув со скор од 2-2 и освоени 6 бодови се наоѓа на првата позиција во група „Б“ од ова натпреварување.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: