Плукани играчите на Лирија, Работнички казнет поради лошата организација

Екипата на Работнички е казнета со 53.000 денари поради лошата организација на натпреварот со Лирија во рамките на домашниот шампионат.

Како причина за ова се вели дека на натпреварот имало повеќе пропусти од типот на неисправен технички уред (семафорот што мери 24 секунди), фрлање тврди предмети и чадни бомби на паркетот, дури и се одело до таму што биле плукани играчите и служените лица.

Како дополнение, се наведува дека на натпреварот имало неспортско националистичко однесување како и влегување на навивачи во соблекувалните.

Извор: „НоваМакедонија“

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: