Мајк Браун под притисок, но со поддршка од челниците на клубот

ЛА Лејкерси не котираат добро во НБА лигата, и покрај доведувањето на големите ѕвезди од типот на Двајт Хауард и Стив Неш, вклучен е алармот во тимот околу клупата на тренерот на Лејкерси Мајк Браун, но сепак тоа е вон тимот, внатре, во него, според информациите кои кружат, Браун ја имал апсолутната поддршка на раководството на тимот.

Лејкерси ја започнаа сезоната со многу лош старт, со скор од 1-4, односно една победа и дури четири порази, со што започнаа шпекулациите околу тоа колку долго ќе биде Мајк Браун во тимот.

„Немаме никакви проблеми со Мајк Браун, се работи за човек кој работи премногу и има преголемо знаење за ова што ни се случува“ изјави Џери Бус извршниот претседател на клубот.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: