Видео: Клиперси го „сопреа“ Сан Антонио

Богата вечер имаше во НБА лигата каде се одиграа доста добри и интересни средби, Клиперси го сопреа победничкиот ритам на Сан Антонио Спарс, додека Лејкерси го изгубија натпреварот со Солт Лејк Сити. Мешу останатите, во акција беше и Мајами, а бранителот на титулата својата задача си ја изврши онака како што треба.

 

ЛА Клиперс-Сан Антонио Спарс 106-84

 

Јута-ЛА Лејкерс 95-86

 

Мајами-Бруклин 103-73

 

Бостон-Вашингтон 100-94

 

 

07.11.2012.

Charlotte Bobcats

110 : 117

Phoenix Suns

Boston Celtics

100 : 94 *

Washington Wizards

Atlanta Hawks

89 : 86

Indiana Pacers

Miami Heat

103 : 73

Brooklyn Nets

Milwaukee Bucks

90 : 108

Memphis Grizzlies

New Orleans Hornets

62 : 77

Philadelphia 76ers

Houston Rockets

87 : 93

Denver Nuggets

Minnesota Timberwolves

90 : 75

Orlando Magic

Dallas Mavericks

109 : 104

Toronto Raptors

Utah Jazz

95 : 86

Los Angeles Lakers

Sacramento Kings

105 : 103

Detroit Pistons

Los Angeles Clippers

106 : 84

San Antonio Spurs

Golden State Warriors

106 : 96

Cleveland Cavaliers

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: