Барса ја декласираше ЦСКА

Кошаркарите на Барселона сред Москва славеа над ЦСКА со резултат 60-81 во рамките на петтото коло на Евро Лигата.

Ова беше натпревар меѓу екипи кои не беа поразени, барем не до овој меч.

Хуан Карлос Наваро беше неверојатен во тимот на Барселона, на овој натпревар постигна 21 поен, Еразем Лорбек постигна 15 коша.

Кај домаќините најефикасни беа Ненад Крстиќ со постигнати 18 коша и Милош Теодосиќ со 12 коша.

Резултати 5-то коло…

Канту-Фенербахче 82-58

Калон-Уникаха 78-88

АЛБА Берлин-Макаби Тел Авив 76-78

Емпорио Армани-Олимпијакос 71-84

ЦСКА-Барселона 67-73

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: