Владо Илиевски: Очекувам тежок и неизвесен натпревар

Владо Илиевски ќе биде дел од тимот на Цедевита на натпреварот од Јадранската лига помеѓу екипите на МЗТ Скопје и Цедевита што се игра во недела во рамките од осмото коло од ова натпреварување.

„Очекувам тежок и неизвесен натпревар, МЗТ Скопје има солиден тим, искусни играчи предводени од Тодор Гечевски и Ѓорѓи Чековски и ако ги запреме нив сме завршиле голема работа“ беше дел од изјавата на Владо Илиевски за „НоваМакедонија“.

МТВ со почеток од 20,20 часот ќе врши директен пренос од овој меч на „Собранискиот канал“.

Фото: kkcedevita.hr

Изјава: „НоваМакедонија“

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: