Видео: Дурант го „СРЕДИ“ Чикаго

Оклахома Сити Тандер славеше на гостувањето кај тимот на Чикаго Булс со резултат 91-97, кошаркарите на Тандер дојдоа до победа благодарение на одличниот натпревар на Кевин Дурант кој постигна 24 поени на овој меч.

Дурант 46 секунди пред крајот поентираше за 87-91, а нападот потоа и за 89-93. На другата страна Ноа намали на 91-93, а Дурант со две слободни на 13 секунди пред крајот на мечот веќе ја потврди победата на својот тим.

Резултати…

Chicago Bulls – Oklahoma City Thunder 91-97 (Deng 27k, Hamilton 20k / Durant 24k, Ibaka 21k, 9s)

 

Portland Trail Blazer – LA Clippers 90-103 (Batum 23k, 9s, 5a / Crawford 25k, Paul 21k, 6a)

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: