Џексон и Д’Ентони во прв план за клупата на Лејкерси

Лејкерси го отпуштија Мајк Браун по пет натпревари во новата сезона, ЛА Лејкерси тргнаа во потрагата за нов тренер. Како фаворити за таа позиција излегоа Фил Џексон и Мајк Д’Ентони.

Берни Бикерстаф успешно го одработи првиот натпревар на клупата на Лејкерси по отказот на Мајк Браун, ја запиша првата и висока победа против Голден Стејт Вариорс, но тоа нема да му помогне да добие ангажман од соништата и да остане тренер на Лејкерси до крајот на сезоната.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: