Видео: Лејкерси без Мајк Браун го „РАСТУРИЈА“ Голден Стејт

Дури 13 натпревари беа на програмата на НБА-лигата, Се одмараа Клиперси, Булс, Репторс и Блејзерси, а најмногу внимание беше вперено кон ЛА Лејкерси каде по отказот на Мајк Браун го пречекаа Голден Стејт Вариорс и победија дури со 24 поени разлика. Четврата победа по ред ја забележа и тимот на Њу Јорк Никс, додека пак Мајами и Сан Антонио дојдоа до скор од 5-1, а успешен старт оваа сезона имаат и Милвоки, Минесота и секако тимот на Мемфис.

Los Angeles Lakers – Golden State Warriors 101-77

 

New York Knicks-Dallas Mavericks 104-94

 

Boston Celtics-Philadelphia 76ers 100-106

 

Memphis Grizzlies-Houston Rockets 93-85

 

Minnesota Timberwolves-Indiana Pacers 96-94

 

Phoenix Suns-Cleveland Cavaliers 107-105

 

 

09.11.2012.

Washington Wizards

91 : 101

Milwaukee Bucks

Orlando Magic

68 : 107

Brooklyn Nets

Boston Celtics

100 : 106

Philadelphia 76ers

New York Knicks

104 : 94

Dallas Mavericks

Atlanta Hawks

89 : 95

Miami Heat

Memphis Grizzlies

93 : 85

Houston Rockets

New Orleans Hornets

107 : 99

Charlotte Bobcats

Oklahoma City Thunder

105 : 94

Detroit Pistons

Minnesota Timberwolves

96 : 94

Indiana Pacers

Phoenix Suns

107 : 105

Cleveland Cavaliers

Sacramento Kings

86 : 97

San Antonio Spurs

Los Angeles Lakers

101 : 77

Golden State Warriors

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: