Спарси до шестата победа

Синоќешната програма на НБА лигата на паркетот донесе девет натпревари. На Запад со одлична игра продолжи Сан Антонио кој го совлада тимот на Портланд, Чикаго и без Дерик Роуз ги зема бодовите против Минесота, додека пак Хјустон без тренер се пробуди од кризата и му го нанесе на Детроит седмиот пораз во сезоната.

Сан Антонио ја продолжи добрата серија од почетокот на сезоната. Спарси дојдоа до скор од 5-1 благодарение на победата на гостински терен над Портланд со резултат 112-109. Гери Нил како играч од клупа постигна 27 кошеви на мечот, од кои дури 20 во вториот дел од натпреварот, додаде и седум скокови. Третиот пораз на Портланд во низа не можеше да го спречи Николас Батум кој уфрли дури 33 коша на мечот.

10.11.2012.

Toronto Raptors

83 : 93

Philadelphia 76ers

Indiana Pacers

89 : 85

Washington Wizards

Charlotte Bobcats

101 : 97 *

Dallas Mavericks

Chicago Bulls

87 : 80

Minnesota Timberwolves

Houston Rockets

96 : 82

Detroit Pistons

Milwaukee Bucks

92 : 96

Boston Celtics

Utah Jazz

94 : 81

Phoenix Suns

Portland Trail Blazers

109 : 112

San Antonio Spurs

Golden State Warriors

101 : 107 *

Denver Nuggets

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: