Навивачите на Лејкерси го сакаат Фил Џексон за тренер

На натпреварот против Голден Стејт Вариорс навивачите на Лејкерси скандираа „Го сакаме Фил Џексон“.

„Го сакаме Фил, го сакаме Фил“ скандираа навивачите на ЛА Лејкерси во „Стејплс“ центарот алудирајќи на враќањето на легендата на клубот Фил Џексон.

Со ова, тие дадоа јасно дознаење на сите челници на клубот дека нивниот избор е сосема јасен, тоа е Фил Џексон.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: