Фени го доби дербито со Работнички

Екипата на Фени Индустри беше поуспешна од тимот на Работнички во дербито од 3-тото коло од Првата кошаркарска лига во машка конкуренција, домаќините го добија натпреварот со резултат 85-80.

Кај екипата на Фени Индустри најефикасен на паркетот беше Соколов со постигнати 17 поени на мечот, по него беа Трајковски со 15 коша и Брчков со постигнати 14 поени на мечот.

Во таборот на гостите, Јелесилевиќ, Харпер и Ѓуров постигнаа по 15 коша за својот тим.

Резултати…

Вардар-Пелистер Спорт

Фени Индустри-Работнички 85-80

Кожув-Струмица 77-79

Лирија-Куманово 78-64

Табела…

ПРВА ЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2012/13

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

пн

зн

кз

кп

кр

бод

1

Струмица

3

3

0

250

202

+48

6

2

Фени Индустри

3

3

0

257

218

+39

6

3

Куманово

3

2

1

239

224

+15

5

4

Лирија

3

1

2

212

209

+3

4

5

Кожув

3

1

2

225

227

-2

4

6

Работнички

3

1

2

215

231

-16

4

7

Вардар

2

0

2

146

179

-33

2

8

Пелистер Спорт

2

0

2

127

181

-54

2

 

 

 

Фото: utrinski.com.mk

Табела: www.basketball.org.mk

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: