Видео: Џејмс со 38 коша ги сруши Рокетси

Најкорисниот играч (МВП) во минатата сезона уфрли дури 38 коша за својот тим а воедно имаше и девет скокови и шест асистенции. Рокетси на минута ипол пред крајот водеа со 110-106, но несопирливиот Џејмс ги одведе Мајами до шестата победа, овој пат против тимот на Хјустон.

Houston – Miami 110-113 (Parsons 25k / James 38k, 10s, Bosh 24k, 10s)

 

Chicago – Boston 95-101 (Deng 26k, 11s / Rondo 20k, 10a, Bass 16k)

читајте пулс24

 

 Oklahoma City 90-92 (Stuckey 19k / Westbrook 33k, 10s, Durant 26k)

 

 

Резултати…

Phoenix – Denver 110-100 (Dragić 21k, Brown 19k / Iguodala 17k)

Philadelphia – Milwaukee 96-105 (Holiday 25k / Jennings 33k, Ellis 18k)

Toronto – Utah 133-140, produžeci (DeRozan 37k / Millsap 34k, Jefferson 24k, 17s)

Detroit – Oklahoma City 90-92 (Stuckey 19k / Westbrook 33k, 10s, Durant 26k)

Chicago – Boston 95-101 (Deng 26k, 11s / Rondo 20k, 10a, Bass 16k)

Houston – Miami 110-113 (Parsons 25k / James 38k, 10s, Bosh 24k, 10s)

Dallas – Minnesota 82-90 (Collison 21k / Peković 20k, Kiriljenko 16k, 11s)

Portland – Atlanta 87-95 (Hickson 19k, 18s / Smith 19k, 11s, Korver 16k)

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: