Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Јонас Валанчиунас 20-годишниот литванец ја игра својата „Руки“ сезона во НБА-лигата.

Петтиот избор на драфтот од 2011-тата година одигра шест натпревари за Торонто во оваа сезона. Во припремниот периот се избори за стартната петорка на Репторси, а во првите натпревари бележи осум поени и 5.5 скокови за поминати 20 минути на паркетот.

Сепак, овој кошаркар доби „ДОБРЕДОЈДЕ“ од Кевин Дурант, како тоа го направи, погледнете и самите.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: