Брајант: Бев малку разочаран поради Фил, но Д’Ентони е напаѓачки гениј!

ЛА Лејкерси во неделата објавија дека Мајк Д-Ентони ќе биде новиот тренер на овој тим, а не Фил Џексон како што се можеше да се очекува. Во вторникот генералниот менаџер на Лејкерси, Мич Купчак, го објасни текот на одвивањата на овој настан и зошто се одлучиле за Д-Ентони, а своето мислење во однос на таа тема го дадоа и Коби Брајант и Стив Неш.

„Пред да се развие целата приказна разговарав со Џим Бус околу можните тренерски решенија. Тогаш му кажав дека фаворит ми е Д-Ентони, но немав претстава дека Фил Џексон е кандидат. Тогаш Џим ме праша што мислам околу идејата да се врати Фил Џексон, искрено премногу ми се допадна таа идеја“ вели Коби Брајант.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: