8 знаци дека е себичен во сеkсот

Себичните луѓе неретко се себични и во сеkсот. Ако имате таков партнер, тогаш збогувајте се со оргазмите.
Не се сите луѓе добри во креветот. Некои се себични и се грижат само за себе и своите потреби и тоа добро се гледа во сеkсот.
Сигнали дека вашиот партнер е себичен во сексот:
Предиграта е прекратка
Тој не размислува за вас и што ве возбудува. Само неколку бакнежи и се префрла на главниот настан.
Ретко ве задоволува орално
Тој нема обврска да прави нешто што не сака, но ако очекува тоа вие да го правите за него, а тој за вас не, тогаш не е фер.


Во кревет ги наметнува само неговите омилени пози
Ги практикува позите кои ги сака и му се добро извежбани, кога предложувате нешто ново одбива.
Брзо доживува оргазам
Тој ја завршува својата работа за кратко, ужива и не се грижи што вас ве оставил на половина пат.
И сè завршува на тоа
Иако свршил предвреме, тој не се обидува да ве донесе до врвот со рака или на некој друг начин, туку само се покрива и си заспива.
Не се грижи за личната хигиена
Се чувствувате непријатно кога ја занемарува личната хигиена, но му простувате затоа што „тој е маж“.
Сака секс по секоја цена, дури и кога вие не сте расположени
Ниту едно објаснување не е доволно за него за да се откаже од идејата да имате секс.
Не ги гледа овие проблеми
Кога се обидувате да дискутирате со него за проблемите со сексот тој се смее и вели дека вие сами си измислувате сè. Во најдобар случај вели дека ќе се обиде, но не менува ништо.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.