Фото: Во прекрасен амбиент, како вистинско дерби, пред преполни трибини

Стадионот во Турново беше преполн, мечот го следеа околу 2500 гледачи на трибините, капацитетот на стадионот е само 2000, а на единствената трибина едноставно немало „игла каде да падне“, дури 500 гледачи останале надвор од стадионот кои немале можност да бидат дел од дербито меѓу Турново и Вардар од Првата Македонска Фудбалска Лига што заврши со поделба на бодовите со резултат 0-0.

Од управата на Турново се вели дека 1860 билети биле продадени за овој натпревар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото:FAN CLUB F.K. HORIZONT-TURNOVO

Пронајдете не на следниве мрежи: