Комбинација за дневен изглед – фото

Loading...

 

Ви донесуваме идеја како да го подобрите вашиот дневен изглед. Во овие ладни есенски и зимски денови, наважно е да бидете стоплени. Но можете да се стоплите и притоа да изгледате одлично. Следете го следниов совет за дневна комбинација.

Облечете се во повеќе слоја, односно искомбинирајте мајчка со долги ракави со сако. Не го заборавајте капутот и секако марамата која е клучна во овој период од годината. За да го добиете нишка на софистицираност, одберете убава чанта и интересен накит. Комбинациите можете да ги правите во било која боја, а ние ви ја препорачуваме есенската, цигла боја, со која одлично одговара црвената и песок бојата.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...