Листа на филмови од 2012 година со најмногу грешки

Loading...

 

Веројатно не сте гледале филм без ниту една грешка во него. Навистина, кога роботи би ги правеле филмовите тие не би имале грешки, но вистината е дека ги прават вистински човечки суштества, полни со емоции, фантазија и занесеност па понекогаш се случува и по некоја грешка.

 

Кога се во прашање филмските грешки, 2012та година дефинитивно ќе биде во знакот на Men in Black 3, кој има неверојатни 64 грешки.

По него на листата се наоѓа последиот Џејмс Бонд филм – Skyfall со 24 грешки.

На трето место е суперхеројскиот The Amazaing Spider-Man кој има 22.

 

Од 4то до 15 место, листата изгледа вака: 

4. The Avegers – 21

5. Looper – 14

6. The Dark Knight Rises – 13

7. Prometheus – 13

8. Argo – 12

9. The Three Stooges – 11

10. Underworld: Awakening – 10

11. Battleship – 10

12. The Hunger Games – 10

13. Snow White and the Huntsman – 9

14. Abraham Lincoln: Vampire Hunter – 9

15. Ted – 9

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...