Модна комбинација за студентите денови

Loading...

Денес, во нашата модна рубрика, ви донесуваме уште еден совет како да го освежите вашиот изглед. Со оваа моднa комбинација, ќе бидете модерни но и стоплени истовремено.

Студеното време е немилосрдно и затоа треба добро да се заштитите од студот. Со помош на плетените фустани, чизмичките и дебелите капути не само што ќе ви биде потопло туку и ќе бидете секогаш во тренд.

Наш совет е да изберете некоја кафеава или кремаста нијанса, што ќе ја надополните со аксесоари во други пастелни бои.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...