Видео: Смешно слободно фрлање

Центарот на Апалачиан Стејт, Брајан Окам, е автор на најверојатно најлошото слободно фрлање во историјата на кошарката.

Имено, Окам против екипата на Западна Каролина направи неверојатна грешка која ќе остане запаметена засекогаш.

Видовме секакви потези на паркетите, но овој дефинитивно е меѓу оние најсмешните.

Пронајдете не на следниве мрежи: