Видео: Де Маркус со неспортски потег се ослободи од противникот!

Мал инцидент се случи на мечот меѓу екипите на Далас Маверикс и Сакраменто Кингс каде на три ипол минути пред крајот на првото полувреме кога центарот на Кингс ДеМаркус Козунс го удри Мај на место каде што мажите најмногу ги боли.

Пронајдете не на следниве мрежи: