Адриана Лима – заводлива божица во кампањата пролет/лето 2014 на Дона Каран!

Loading...

Бразилската манекенка Адриана Лима е  заштитно лице на кампањата пролет/лето 2014 година на Дона Каран.Првите објавени фотографии покажаа дека салавната американска дизајнерка Дона Каран го направила вистинскиот избор – Адриана изгледа совршено, заводливо, налик Амазонка!

Покрај Адриана Лима, во кампањата се појавува и моделот Андрес Сегура кој комплетно одговара на сензуалната појава на згодната бринета.

Во колекцијата пролет/лето 2014 доминира палета од земјени бои, кефена, портокалова и индиго боја, а креациите имаат свиленкаст, неправилен, асиметричен крој.
 
 
 Првите објавени фотографии покажаа дека салавната американска дизајнерка Дона Каран го направила вистинскиот избор – Адриана изгледа совршено

loading...
Loading...