АХ, ТАА МАТЕМАТИКА…: Доколку сакаме пласман во следна фаза, ни треба победа против Летонија и БиХ

Почнаа да се користат математиките околу наредните натпревари, калкулациите околу табелата, и секако она најважното, пласманот во следната фаза кој за жал виси на конец.Плановите секако се срушени со поразот од Црна Гора, кој треба најмногу да боли.
За да влеземе во најдобрите 12 репрезентации во Европа, по секоја цена ни се потребни победи против Босна и Херцеговина и Летонија. Дури, и со вакви констелации, за само „гол“ пласман во вториот круг, не ни треба ни триумф над селекцијата на Србија вечерва.
Извор: sportclub.mk Плановите секако се срушени со поразот од Црна Гора, кој треба најмногу да боли.

Пронајдете не на следниве мрежи: