Ако ве мрзи да готвите…

поголеми листови пршут8 јајца80 г моцарела исечкана на мали коцкимаслиново маслосвежо мелен бибер
Приготвување:
Загрејте ја рерната на 180°C.
Премачкајте со маслиново масло осум калапи за мафини. Во секој калап ставете по еден лист пршута. Рамномерно распоредете сечкана моцарела и во секоја корпичка скршете по едно јајце и печете 15 минути. Секоја корпичка внимателно одвојте ја од калапот и поросете со свежо мелен бибер.поголеми листови пршут8 јајца80 г моцарела исечкана на мали коцкимаслиново маслосвежо мелен бибер
Приготвувањ

Пронајдете не на следниве мрежи: