Ана и Швајни подготвени за доаѓањето на бебето

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајнштајгер се пресреќни откако дознаа каквов пол е нивното неродено дете.Ана и Бастијан чекаат… момче, на кое, кога ќе се роди, ќе му дадат српско име.
-Кога дознаа дека ќе добијат син, веднаш почнаа да размисуваат за имиња. Многу имиња беа во опција, но Ана изрази желба името да биде српско. Швајни ја поддржа својата драга и сега се двоумат за неколку имиња, вели извор близок на Ана.
Инаку, тие судбоносното ДА го изговорија во Венеција во јуни 2016 година.Ана и Бастијан чекаат… момче, на кое, кога ќе се роди, ќе му дадат српско име.
-Кога дознаа дека ќе добијат син, веднаш почнаа да ра

Пронајдете не на следниве мрежи: