АРТАН ГРУБИ ПРОВОЦИРА: „Бутел е наш“

Loading...

„Бутел е наш, се гледаме во 17 часот на стадионот на Шкупи“, напиша на Фејсбук пратеникот Артан Груби од ДУИ.Протестот на ДУИ доаѓа како реакција на поставувањето камен-темелник на крст кај кружниот тек во Бутел.
Денеска на прес-конференција градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, нагласи дека ваквата одлука имала единствена цел – преку инструментализација на верата за политички цели да провоцира и да произведе етнички тензии и етнички судири во Македонија.
Протестот на ДУИ доаѓа како реакција на поставувањето камен-темелник на крст кај кружниот тек во Бутел.
Денеска на прес-конференција градон

loading...
Loading...