Атланта Хоукс на својот официјален фејсбук фан пејџ: Македонија ја победи Грција!

НБА тимот Атланта Хоукс каде ќе игра нашиот Перо Антиќ на својата официјална фејсбук фан страна објави за победата на Македонија над Грција.Атланта пренесе за победата на Македонија над Грција во подготвителниот период.
Нашата селекција со резултат 77-75 славеше над Грција и навестува добри натпревари на претстојното Европско Првенство кое ќе се одржи во Словенија.
За одбележување е огромната чест која пред речиси еден час ја направи НБА тимот Атланта, каде ќе игра нашиот Перо Антиќ.
Атланта, на својата официјална фејсбук фан страна ги извести своите фанови дека Македонија славеше над Грција, Атланта пренесе дека Перо Антиќ го завршил мечот со дабл-дабл (16 поени и 10 скока).Атланта пренесе за победата на Македонија над Грција во подготвителниот период.
Н

Пронајдете не на следниве мрежи: