Автор: Леонардо

Сцена

Марија Шерифовиќ за скандалот: Не успеав да ги исконтролирам емоциите, му должам извинување само нему

Таа е една од ретките јавни личности која ја интригира јавноста каде и да се појави. Не постои човек кој не ја сака нејзината непосредност, нејзиното чувство за правда, смислата […]

Вести

ЧЕТВOРИЦА МРТВИ ВО ОБИДОТ ЗА ПУЧ: Вооружена група започна АКЦИЈА, армијата спречи државен удар во Сао Томе и Принципе

Четири лица се убиени во западноафриканската островска држава Сао Томе и Принципе во неуспешен обид за државен удар, објави денеска државната новинска агенција, повикувајќи се на началникот на Генералштабот на […]

Сцена

Првите парчиња облека ги сошив од кеси за прашок: Интервју со дизајнерката Маја Кикириткова

Дизајнерката Маја Кикириткова е скоро 15 години на модната сцена во Македонија. Неодамна на Скопскиот моден фестивал ја претстави својата најнова колекција која е инспирирана од самоуверените жени кои не […]

Вести

ФАКТИ ЗА ТОП 10 ТЕНДЕРИ: ЗАЕДНО ТЕЖАТ ОКОЛУ 172 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈГОЛЕМИОТ НЕЧЕПНАТ, ЈСП НЕ ДОБИВА ПОПУСТ ЗА ДИЗЕЛ…

Анализа на најголемите јавни набавки во државата – I дел Набавка на мазут, ископ на јаглен, набавка на дизел-гориво, набавка на струја – тоа се ставки од 10-те најголеми тендери што институциите […]

Вести

БОЛЕН ЛИ Е ПУТИН? Добивал дози од разни стероиди и лекови, пишуваат светските медиуми

Впечаток е дека Путин, цврсто држејќи ја рачката од столот, всушност се обидувал да ја смири треперливата лева рака, додека постојано се мрдаше со десната, а лицето му беше многу […]

Сцена

ХРВАТКА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈУБАВА НАВИВАЧКА: а таа го отера Катар во ПМ

Додека светските медиуми пишуваат за Ивана Нол, таа истакнува дека Катар е треба да оди у пм. Ако некој успеа да привлече големо внимание од трибините на Мундијалот, тоа е […]

Вести

ШТО СЕ СЛУЧУВА? Во Германија секој шести пар е неплоден и овој тренд се зголемува

Секој шести пар во Германија е неплоден, а трендот е во пораст. Кои се причините за неплодност? Кои се најчестите методи на лекување? Што е дозволено, а што е забрането […]