Бебе преживеало три дена под рушевините од земјотресот

Спасувачките екипи пронашле бебе под рушевините три дена по земјотресот што го погоди граничниот појас помеѓу Иран и Ирак.Бебето било пронајдено неповредено под рушевините во градот Сарапол е Захаб три дена по разорниот земјотресот со јачина од 7,3 степени според Рихтер, а во којшто настрадаа повеќе од 500 лица, додека повеќе од 1.000 беа повредени.
Голем број Иранци спасувањето го опишаа како „чудо“ и „знак на надеж по големата трагедија“.
Спасувачите и понатаму продолжуваат да трагаат по преживеани, но од ден на ден успеваат да извлечат сè помалку лица со знаци на живот.Бебето било пронајдено неповредено под рушевините во градот Сарапол е Захаб три дена по разорниот земјотресот со јачина од 7,3 степени според Рихте

Пронајдете не на следниве мрежи: