БИЗАРНО ДО БОЛКА: Навивач на Њукасл бил силуван и убиен од зебра

Еден навивач на Њукасл, решил десетгодишнината од бракот со својата сопруга да ја прослават со сафари во Танзанија.Британските медиуми објавија навистина неверојатна приказна, која истовремено е чудна и изненадувачка. Имено, навивачот на англискиот фудбалски клуб Њукасл, Џон Керсли, за време на сафари во Танзанија бил силуван и убиен од една зебра.
Според информациите, Керсли бил под дејство на алкохол и излегол од џипот со спуштени панталони. Веднаш потоа, тој почнал неконтролирано да вика кон животното.
„Еј зебро, дојди ваму. Јас сум малечка зебричка“, извикал покојникот кој носел црно-бел дрес. Или, барем така тврди неговата сопруга.
Неколку секунди подоцна зебрата го нападнала навивачот на Њукасл и како што пишуваат британските медиуми, го силувала.
При овој напад од животното, навивачот на Њукасл бил усмртен.Британските медиуми објавија навистина неверојатна приказна, која истовремено е чудна и изненадувачка. Имено, навивачот на англискиот фудбалски клу

Пронајдете не на следниве мрежи: