Бизнисмен обвинет за убиство на новинарка

Данскиот бизнисмен Петер Мадсен денеска е обвинет за убиство на шведската новинарка Ким Вол.Данецот најверојатно ја убил новинарката додека се возеле на неговата подморница. Таа пишувала репортажа за неговите изуми.
Бизнисменот на патувањето ја задавил и ѝ ја исекол главата. Делови од нејзиното тело морето ги исфрли минатиот месец во близина на Копенхаген.
Според обвинителот Џејкоб Бух Џепсен, случајот е многу необичен и исклучително вознемирувачки.Данецот најверојатно ја убил новинарката додека се возеле на неговата подморница. Таа пишувала репортажа за неговите изуми.
Бизнисменот на

Пронајдете не на следниве мрежи: