Боксерот Мејведер заработувал неверојатни 888.889 долари по минута!

Американскиот боксер, Флојд Мејведер минатата недела ја одбрани титулата во велтер категоријата откако по фантастичната борба во 12-те рунди имаше повеќе поени од Аргентинецот Маркос Мајдана.За Мејведер ова беше 47 победа во исто толку борби во неговата кариера, а од истата заработи неверојатни 32 милиони долари. Флојд, на кого инаку прекарот му е „money“ (пари), на овој начин продолжи со неверојатната заработка од бокс мечевите, а пресметките говорат дека тој инкасирал по 888.889 долари по минута на дуелот против Мајдана.
Мејведер веќе неколку години важи за најплатен спортист во светот, а со втората победа над Мајдана во само неколку месеци, дефинитивно докажа дека боксот е еден од најплатените спортови во светот.За Мејведер ова беше 47 победа во исто толку борби во неговата кариера, а од истата заработи неверојатни 32 милиони долари. Флојд, на кого инаку пр

Пронајдете не на следниве мрежи: