Бомба за имунитет: Витаминска салата со цвекло и кари!

Новиот зачин ќе го направи познатиот вкус на цвеклото тотално различен. Пробајте и изненадете се!Опаднат ви е имунитететот? Често настинувате и немате енергија? Пробајте ја оваа витаминска салата со цвекло и кари. Вистинска бомба за имунитет!
1. Исчистете го цвеклото и варете го пет минути во солена зовриена вода.
2. Додадете лажица оцет и оставете да отстои во таа течност два дена. Цвеклото исецкајте го на ситни коцки.
3. Изрендајте млада зелка, па помешајте ја со цвеклото. Додадете лажица мед и ставете кари.
Лесно нели? Благодетите од овој рецепт ќе бидат веднаш видливи.
Добар апетит!Опаднат ви е имунитететот? Често настинувате и немате енергија? Пробајте ја оваа витаминска салата со цвекло и кари. Вистинска бомба за имунитет!

Пронајдете не на следниве мрежи: