БРАВО МОМЧЕ: Андреј Стојаноски се закити со медал на Светското првенство за глуви

Нашиот пливач Андреј Стојаноски, на Светското првенство за глуви кое се одржува во Сан Антонио, Тексас, во трката 1500 метри слободно, освои второ место со време од 16:57:32.Претходно Андреј се пласираше во три финалиња. 400 метри слободно каде беше седми и 200 метри слободно, каде беше осми, додека на 400 метри делфин, заврши  на петтата позиција.
Со овој медал Андреј го круниса неговиот настап на Светското првенство.
Претходно Андреј се пласираше во три финалиња. 400 метри слободно каде беше седми и 200 метри слободно, каде беше осми, додека на 400 метри делфин,

Пронајдете не на следниве мрежи: