Брз колач од три состојки без шеќер и брашно

Нема да биде проблем да го консумирате додека сте на диета. Овој колач има совршена комбинација на благ и кисел вкус поради малинките што се додаваат, а по желба малинките можете да ги замените  со јагоди, вишна, боровинки  или кое било овошје што го имате при рака.
Потребни состојки: 2 презреани банани, 4 јајца, малинки, јагоди или некое друго овошје по избор.
Подготовка: Бананите згмечете ги со виљушка, а јајцата изматете ги и измешајте ги со бананите. Тоа е целото тесто. Калапите за мафини малку премачкајте ги,  па во секој додајте неколку малинки. Потоа врз нив ставете го го „тестото“ и печете на 190 степени 12 минути.Овој колач има совршена комбинација на благ и кисел вкус поради малинките што се додаваат, а по желба малинките можете да ги замените  со јаго

Пронајдете не на следниве мрежи: