Брз рецепт за зачинети печени компири

Ова е брз и лесен рецепт за печени компири е одличен додаток за секое месо, но може да се припремат за да се конзумираат како лесен ручек, вечера или ужина.
Потребни состојки:
5 средни компири исечени на тенки кругови1 лажица иситнет рузмарин1 лажица ситно сецкан магдонос¼ лажица сомелен ким2 лажици маслиново масло1 лажица лимонов сокСол и бибер
Загрејте ја рерната на 180 степени.

Компирите измешајте ги со зачините, тревките, маслиновото масло и лимоновиот сок.Потоа ставете ги во тава за печење на која претходно сте ставиле хартија за печење. Печете околу 25 минути или проверете дали се крцкави и со златеста боја.
Посни бомбици од компир
Ова е брз и лесен рецепт за печени компири е одличен додаток за секое месо, но може да се припремат за да се конзумира

Пронајдете не на следниве мрежи: