БРЗИ КОЦКИ: Ако ви треба нешто БЛАГО на брзина, ОВА мора да го пробате

Ако ви треба нешто БЛАГО на брзина, ОВА мора да го пробате 
1 шолја путер или маргарин
1 шолја млеко
1 лажичка екстракт од ванила
1 шолја шеќер во прав
2 лажици какао во прав
1/2 шолја путер од кикирики
Подготовка:
Растопете го путерот во тенџере. Тргнете го од оган и додадете го млекото и ванилата.
Шеќерот и какото заедно.
Шеќерот додадете го постепено. Измешајте го путерот од кикирики и се заедно истурете во тавче со страници.
Чувајте го во фрижидер, а пред да послужите исечете на коцкички! 
1 шолја путер или маргарин
1 шолја млеко
1 лажичка екстракт од ванила
1 шолја шеќер во прав
2 лажици

Пронајдете не на следниве мрежи: